O autorze

Marek Gajek

Adwokat, z blisko 22 letnim stażem zawodowym. Od lat specjalizuje się w obsłudze prawnej podmiotów gospodarczych, zwłaszcza w zakresie inwestycji oraz własności przemysłowej prawa autorskiego, ze szczególnym uwzględnieniem materii z zakresu IT.

Obecnie swój zawód wykonuje w kancelarii Gajek i wspólnicy (wcześniej współpracował m.in.: z kancelarią „Smoktunowicz & Falandysz” sp.k.).

Prywatnie, miłośnik historii, wojskowości a także broni palnej. Członek Nadwiślańskiego Stowarzyszenia Strzeleckiego (NTS) oraz klubu sportowego NTS. W wolnych chwilach oddaje się swojej pasji, jaką jest strzelanie z broni krótkiej (zwłaszcza z rewolwerów) a także strzelectwo taktyczne.

Jest także właścicielem prywatnej kolekcji broni historycznej, zawierającej elementy zarówno broni palnej jak też białej.

Dlaczego napisałem tę książkę?

Swoją pasję postanowiłem połączyć z zawodowym doświadczeniem. Efektem długotrwałych i rzetelnych analiz prawnych jest niniejsza publikacja. Porusza ona aspekty związane z posiadaniem broni wraz z dokładną analizą przepisów i regulacji prawnych obowiązujących na Polskim rynku. Głównym celem było stworzenie swoistego Vademecum dla osób posiadających broń ale również dla wszystkich ubiegających się o jej posiadanie.

Marek Gajek